Šikovné krabičky
Včera jsem tady měla špendlíky a zde zase centimetr, kam se vše dnes podělo? Zase jsem to někam založila. Aby jste předcházeli takovým to výpadkům paměti a stresujícím situacím. Vytvořte si užitečné krabičky. V dílně je zapotřebí systematický pořádek a to díky praktickým krabičkám docílíte.
Připravila: Romana Benešová
Foto: Radek Henzely
 
 
Krabice z odstřižků látek
 
Materiál
-     papírové nebo dřevěné krabice tří různých tvarů a velikostí
-     odstřižky látek
-     lepidlo
-     nůžky, popř. akrylové barvy na pomalování
-     zbytek kanavy
-     textilní barvy
 
Postup
 
Krabice – srdce
 
Do víka vyřízneme modelářským nožíkem na dřevěné podložce otvor, do kterého budeme později vsazovat malovaný obrázek. Odstřižky nastříháme na přibližně stejné kousky a víko krabice polepíme z boku i z horní části. Lepidlem natíráme vždy celý kus odstřižku a přikládáme přes sebe na víko. Po úplném zaschnutí přebytečné kousky odstřižků po stranách odkrojíme ostrým modelářským nožíkem nebo odstřihneme.
 
Dřevěná otevírací krabička

 
Víko dřevěné krabice polepíme stejně jako v předchozím případě a necháme zaschnout. Spodní část krabičky natřeme světlou akrylovou barvou a po zaschnutí jako dekoraci dolepíme několik drobných látkových motivů. Z červeného kartonu vyřízneme ozdobný rámeček, do kterého vsadíme výšivku
 
Krabička na knoflíky
 

Krabičku pomalujeme světlou akrylovou barvou a po zaschnutí domalujeme červenou barvou motiv knoflíků. Na horní část nalepíme kolem dokola látkový motiv. Víko vyrobíme z obdélníku tvrdého červeného kartonu, na který nalepíme vyšitý motiv.