Pokud dbáte na pestrou a zdravou stravu, určitě uznáte, že její dodržování je v létě o hodně snadnější než v zimě. Zahrádky jsou plné zralého ovoce, v supermarketech snadno najdete i lokální dodavatele a ve městech je na každém rohu farmářský trh s čerstvými jahodami a třešněmi. Zdání ale může klamat. Otázkou totiž je, co si pod pojmem „čerstvé“ vlastně představit. Většina plodů se k nám dováží z daleka, skladuje se mnoho dní, než se dostane do prodejen, a bez újmy musí vydržet nešetrné zacházení. Proto se plody často sklízí před zralostí a dozrávání následně probíhá ve specializovaných halách v řízených umělých atmosférách. Daní za takovou odolnost je pak nevýrazná chuť i vůně a hlavně vysoká ztráta vitaminů. Při konzumaci takového ovoce nebo zeleniny tedy o pestré a zdravé stravě nemůže být řeč.
 
Vhodnou alternativou čerstvých plodů je nejen v zimě zmrazené ovoce a zelenina, které dostanete v průběhu celého roku ve stejně vysoké kvalitě. V případě produktů značky Dione se často jedná o druhy vypěstované na území České republiky, oceněné značkou Klasa. Všechny druhy ovoce a zeleniny jsou sklízeny ve stádiu optimální zralosti a do několika hodin hluboce zmrazeny. Díky tomuto osvědčenému postupu je ztráta vitaminů minimální. Velkou výhodou zmrazených produktů Dione je, že je můžete mít doma kdykoliv k dispozici. Takže pokud dostanete chuť na polévku, použijete Exclusive Polévkovou směs, přidáte do masového či zeleninového vývaru, případně uvaříte těstoviny, nudle nebo zavářku – a polévka je na světě.

Český hrášek se zase hodí do rizota, těstovinových směsí, nádivek nebo do teplých salátů.
Baby směs, která obsahuje mrkev, hrášek a kukuřici, je hotová za pár minut a hodí se jako lehká příloha k různým masům.

Mražený špenát je pak klasika, kterou má ve svém mrazáku snad každý. U značky Dione si můžete přesně vybrat typ, který vám nejvíce vyhovuje. Ať už je to protlak, řezaný listový špenát nebo ochucený s česnekem a smetanou.

 
Pod tuto značku bylo na úvod vybráno šest sortimentních novinek: směsi Minestrone, Hrášek s baby mrkví, Exotické ovoce, Lečo, Houbová a jednodruhové Jahody plátek. Jakmile bude u těchto druhů po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky. Novinkou je i obal výrobku, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí. Produkty nové řady Dione Extra budou k dostání v běžných potravinových řetězcích a internetových supermarketech.
Více informací na www.mojedione.cz