Rádi byste dopřáli vašim dětem více pohybu, ale není kde a není kdy? Vyřešte to jednoduše – zařiďte jim cvičiště přímo v pokoji! Dětské domácí prolézačky SUPRAFORT od firmy TOYPEX každé dítě i jeho kamarády nadchnou. Hrají si a přitom přirozeně a pravidelně cvičí, posilují, rovnají si páteř nezdravě ohnutou hrami u počítače. Sestavy se snadno instalují, je možné je obměňovat a doplňovat až do dospělosti vašich dětí. Jsou vyráběny s maximálním ohledem na bezpečnost dětí již od tří let.


 
 
Pravidelné cvičení na prolézačkách vypěstuje v dětech tu nejlepší závislost – na pohybu.
 
Originální nápad, jak zařídit dětský pokoj
Dětské sportovní a zábavní sestavy jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů s dodržením všech potřebných bezpečnostních opatření. Na povrchovou úpravu je použita zdraví neškodná a odolná barva. Sestavy nemají žádné otevřené ostré hrany nebo spoje, kde by si dítě mohlo ublížit. Jsou zabezpečeny zátkami nebo kryty. Každý prvek sestav je promyšlen do detailů. Díly se lehce instalují, závěsné příslušenství neklouže, použity jsou fixační klipsy. Fixační držák umožňuje rychlou a komfortní regulaci výšky. Sestavy mají také vysokou stabilitu, kvalitní rozpěrný systém a vysokou nosnost do 100 kg, která byla testována na zátěži až 150 kg.

Jak na sestavení prolézačky?
Montáž dětských sestav je velmi jednoduchá a nenáročná. Instalaci základní sestavy provedete do jedné hodiny! Většina modelů používá rozpěrný systém. Nepotřebujete tedy vrtat díry do zdi. U přístěnných modulů jsou pak hmoždinky do zdi. Ribstoly jsou předmontované, stačí spojit dvě půlky. Dřevěné, závěsné a sádrokartonové stěny a stropy nejsou vhodné pro instalaci rozpěrných sestav. Přípustná nerovnost podlahy a stropu je do 5 mm.

 

Čím jsou dětské prolézačky SUPRAFORT prospěšné pro zdraví a rozvoj dítěte?

Ribstol
Ribstol je jedním z nejvhodnějších sportovních nářadí pro domácí prostředí. Jednoduché, kompaktní a víceúčelové zařízení nemá prakticky žádné věkové omezení. Cvičení s ribstolem posiluje svaly, zlepšuje imunitu a zároveň podporuje intelektuální vývoj dítěte. Žebřiny jsou velmi oblíbeným prvkem u dětí.

Kruhy
Kruhy napomáhají rozvoji svalů horní poloviny těla a rovnováhy. S růstem dítěte se také zlepšuje jeho obratnost a jistota v cvičení s kruhy.

Houpačka
Houpání pomáhá cvičit velké, ale i drobné svaly a zároveň zlepšuje rovnováhu a koordinaci. Nemluvě o tom, že děti všeho věku zbožňují houpání!

Šplhaní a lezení
Šplh je přirozenou činností pro každé dítě. Děti pohání nahoru touha po splnění přání a samostatnosti. Čím lépe bude dítě ovládat své tělo, o to větší lezecké výzvy si bude klást.

Motorické dovednosti
Cvičení na dětských prolézačkách SUPRAFORT nepochybně prospívá rozvoji svalů dlaní a ramenou, což mimo jiné zlepšuje motorické dovednosti a pomáhá například k lepšímu písmu.

Sedmero výhod (nad rámec prospěšnosti pro zdraví):
1. Sestava je vždy po ruce, ať venku prší nebo sněží nebo jsou rodiče zaneprázdnění a nemohou s dítětem jít hned ven. Dítě za každého počasí vybije nadbytečnou energii a zachová si skvělou náladu.

2. Poslouží velice šikovně jako předěl pokoje na zóny, ať už pro optické oddělení zóny spaní od zóny aktivní, nebo pro označení teritoria každého z potomků, když mají společný pokoj.

3. Sestava děti spolehlivě zabaví a poskytne rodičům drahocenný čas na jiné věci, což se často hodí.

4. Sestava také zaujme a zabaví smysluplnou činností při návštěvě kamarádů (nemluvě o posílení sebevědomí malého majitele – přece vlastní takovou věc a může předvést to, co ostatní neumí!).

5. Jediná „hračka“, která celé roky neomrzí, dá se obměňovat, když se houpačka a lano schová a zavěsí se třeba lavice a lanový žebřík.

6. Tento dárek usnadní i výběr dobrých dárků na další svátky. Co třeba zavěsit na sestavu: hamak, koš na basket nebo boxovací pytel?

7. Díky velké nosnosti se sestava může úspěšně využívat i dospělými členy domácnosti. Protáhnout se pouhých 5 minut ráno a večer – a máte velký užitek pro svoje svaly a páteř!

Více na: www.suprafort.cz