Petardy, rachejtle a jiné hlučné veselí dokáže nejednomu chovateli zkazit vánoční a hlavně silvestrovskou atmosféru.
 
Je pravda, že ne každý pes či kočka se této zábavy bojí, mnozí ze čtyřnohých miláčků jsou naprosto klidní, i když kousek od nich vybuchují petardy, jiní ovšem reagují naprosto nepředvídatelně. Bojí-li se náš pejsek či kočička zábavné pyrotechniky, je na to třeba myslet s předstihem.
 
Prakticky již od začátku prosince tu a tam slýcháme ohlušující rány, které můžou každého psa pěkně vylekat. Pokud víme, že ten náš tím trpí, nepouštíme ho po „problematické“ období z vodítka - i když jindy poslouchá na slovo, může ho ohlušující rána natolik vyděsit, že skončí pod koly automobilu, zaběhlý a promrzlý někde v křoví, v útulku, či se ztratí i nenávratně. Přesto, že tento fakt je obecně známý, každým rokem se v prosinci i lednu vyskytne v ambulancích veterinárních lékařů mnoho takových pacientů. Bohužel ne všechny případy končí dobře. O silvestrovské noci nejsou výjimkou útulky přeplné vystrašenými zaběhlými zvířaty. V takových případech hledání čtyřnohého miláčka usnadní správné označení psa. Kromě identifikační známky s telefonním číslem majitele, je dobré mít psa čipovaného a přihlášeného v příslušném registru čipovaných zvířat.Další možností, jak ulehčíme psíkovi či kočičce „silvestrovské“ trápení, je použití nějakého ze zklidňujících medikamentů. Můžeme sáhnout po preparátech bylinných, stejně tak po homeopatikách či po lehkých sedativech určených přímo pro tyto příležitosti. Každý z těchto preparátů má své pro a proti, stejně tak je třeba vzít v potaz individuální odpověď na podávání zmíněných léků, a tak není výjimkou, že jeden jezevčík po tabletce prospí celou noc a druhý po stejné dávce skáče jako by nic. Stejně tak je potřeba zvážit i věk zvířete, celkový zdravotní stav, rodinné prostředí a mnoho dalších. Při výběru vhodného preparátu je nutné se poradit s veterinárním lékařem!
 
Vánočním a silvestrovským trápením mohou být také trávicí potíže. Ruku na srdce, komu z nás na Vánoce nebylo někdy těžko, natož jak musí být těm malým čtyřnohým miláčkům, kteří nedokážou domyslet následky dietních chyb… Co je skvělé pro člověka, zpravidla není vhodné pro domácího mazlíčka. Mnohdy i v dobré víře chceme psovi dopřát změnu či neobyčejný vánoční zážitek v podobě smaženého kapra, bramborového salátu, cukroví a jiných vánočních dobrot. Bohužel často tyto dobře zamýšlené „gastronomické zážitky“ končí návštěvou veteriny. Psík či jiné domácí zvíře zvyklé na „jednotvárnou stravu“ ve formě granulí, konzerv či poctivě připravované vařené stravy, nedokáže dobře strávit vánoční dobroty. Ve většině případů tak dochází k podráždění slinivky břišní, žaludku a střev, což má za následek zvracení, průjmy, plynatost, bolestivost břicha a jiné. Pokud tedy chceme udělat radost našemu domácímu mazlíčkovi, zavítejte do specializovaných obchodů a pořiďte mu laskominy na míru.
 
Aby si váš zvířecí mazlíček užil v klidu příchod nového roku, vyzkoušejte - přípravek ke snížení stresu a zklidnění psů a koček všech plemen a věkových kategorií Beaphar No Stress Spot On. Zvířata udržuje v klidu díky 100% extraktu kozlíku lékařského, který je obsažen v mikrokapslích. Ty fungují na principu pomalého uvolňování a dlouhodobého účinku. Přípravek Beaphar No Stress Spot On se používá v případě nadměrného štěkání nebo kňučení psů, či mňoukání nebo prskání u koček v důsledku úzkosti z odloučení, návštěvy veterináře, při cestování, bouřce nebo ohňostroji či v případě destruktivního nebo nežádoucího územního chování. Účinnost jedné pipety je až 1 týden. Každý týden aplikujte 1 pipetu přímo na kůži mezi ušima. Extrakt se aktivuje do 1 hodiny po aplikaci. Nepoužívejte u nemocných psů nebo těch, kteří se zotavují.
Více na: www.beaphar.cz