Letos budou moci návštěvníci na výstavě orchidejí s podtitulem „královny opylovacích triků“ obdivovat přes tisíc orchidejí. To je dvakrát více rostlin, než kolik jich bylo v minulých letech.  Výstavu bude možné vidět ve skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě od 4. do 20. března.

 

 
„V tropickém skleníku už na návštěvníky čekají orchideje ze sbírek naší zahrady nebo rostliny, které zapůjčili různí pěstitelé. Výstava bude letos opravdu bohatá a aranžmá velmi atraktivní. Kreativní studenti České zahradnické akademie z Mělníku popustili uzdu své fantazie a naaranžovali květiny do běžných předmětů, které by s orchidejemi lidé nespojovali,“ láká na výstavu tisková mluvčí trojské botanické zahrady Lucie Herberová.Krásné, ale vynalézavé

Orchideje jsou oblíbenou dekorací dnešních domácností. Málo kdo však ví, jakých triků jsou schopné. „Orchideje si vytvořily pozoruhodné adaptace, jak dosáhnout svého. Rafinovanými triky šálí hmyz, aby došlo k opylování. Některé svým květem připomínají samičky opylovačů a ošálení samci se s nimi chtějí pářit. Při tom dojde k opylení,“ popisuje důmyslnost půvabných rostlin Romana Rybková, kurátorka výstavy.Součástí výstavy bude jako každý rok poradna i prodej orchidejí v pěstebním zázemí pod skleníkem Fata Morgana. Ve výstavním sále najdete fotografie orchidejí od odborníka botanické zahrady Jana Ponerta.
Výstavu podpoří firma FORESTINA, která vyrábí nejen substráty a přípravky na orchideje. Květiny do aranžmá zapůjčí a prodej zajistí firma Pokojovky.cz.

Více na www.botanicka.cz