Podpora opuštěných a znevýhodněných dětí, to je hlavní poslání Nadace Terezy Maxové dětem. Svou pomoc však mnohdy směřuje nejen na děti samotné, ale i na ty, kteří jim vytváří to nejcennější - rodinu. Právě proto už třetím rokem realizuje společně se Citi Foundation projekt MADE BY. Ten pomáhá maminkám v tíživé životní situaci, které byly z různých důvodů nuceny vyhledat pomoc azylových domů. Cílem projektu MADE BY je pomoci jim postavit se na vlastní nohy a dopřát bezstarostné dětství jejich dětem. Především pak zabránit jejich umístění do dětských domovů a podat pomocnou ruku rodině v krizové situaci. Nyní můžete podpořit tyto maminky a jejich děti i vy.
U příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který připadá na 15. května, můžete udělat dobrý skutek v prodejnách Profimed na pražském Chodově, Smíchově a v Palladiu, a to zakoupením drobných předmětů, které tyto maminky ručně vyrábí. Akci osobně podpoří také herečky Anna Geislerová a Jitka Schneiederová. 
 
Hlavním problémem maminek v azylových domech je sociální tíseň a špatná finanční situace. V rámci projektu MADE BY jim proto Nadace Terezy Maxové dětem s podporou Citi Foundation zajišťuje v době pobytu v azylových domech kurzy finanční gramotnosti a dává jim příležitost zvládnout situaci, do které se dostaly. Jeho součástí je také praktická část, která spočívá v rukodělné tvorbě. Maminky vyrábí různé předměty - bačkory, andělíčky, tašky či další. Ty jsou následně nabízeny veřejnosti, která má tímto způsobem možnost podpořit jejich osamostatnění. Příspěvky takto získané mohou použít na splacení dluhů, či na budoucí kauci nájmu. Jak uvedla ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, Terezie Sverdlinová: "Projekt MADE BY je určený ženám, které mají chuť poprat se s nepříznivým osudem a které chtějí dopřát sobě i svým dětem lepší budoucnost. Byť to nemusí na první pohled tak vypadat, každý z nás se může dostat do situace, kdy bude nucen vyhledat ochranu a pomoc azylového domu. Projekt MADE BY proto pomáhá zvládnout těžkosti spojené s finanční tísní, udrží rodinu pohromadě, ukáže cestu z ven z dluhů a motivuje maminky postavit se pevně a zpříma na vlastní nohy."
 
Zapojení firmy Profimed je důležitým krokem v podpoře tohoto projektu. Díky němu se výrobky těchto maminek dostanou k více zákazníkům, než doposud bylo možné. "Formou prodeje produktů jsme podpořili již řadu dobročinných projektů a rádi budeme v této tradici pokračovat nabídkou látkových tašek a andílků projektu MADE BY," uvedla majitelka společnosti Profimed, Alexandra Kala.
 
Předměty, které bude moci v neděli 15. května v prodejnách Profimed zakoupit, jsou symboly domova, tedy toho, co maminky v azylových domech postrádají nejvíc. Jejich nákupem tyto ženy a jejich děti podpoříte na jejich cestě zpět do běžného života.