Pokud něco člověk stále ani v nejmenším neovládá, tak je to právě počasí. Je velmi nevyzpytatelné a dokáže nás překvapit v ten nejméně vhodný okamžik. Blíží se duben a jak je známo, v dubnu si z nás aprílové počasí střílí neustále. Ani pohledem z okna neodhadneme, jestli bude pršet nebo ne. Vyzrát na něj ale můžete s pomocí domácí meteostanice. Jediným pohledem zjistíte aktuální počasí a předpověď na daný den.
Kvalitní meteorologická stanice vás bude spolehlivě informovat o kompletní předpovědi počasí. Dokáže měřit aktuální vnější i vnitřní teplotu a vlhkost, ale také tlak. Dnešní meteostanice disponují rovněž pamětí pro datové soubory, zobrazují datum, kalendář, budík a hodiny, které jsou řízeny rádiovým signálem.

Jak meteostanice fungují
Meteostanice se skládá z měřících čidel, které posílají naměřené údaje do meteostanice, jenž konkrétní údaje zobrazí na svém displeji. Většina meteostanic umožňuje připojení až tří čidel. Domácí meteostanice jsou ideální na krátkodobé předpovědi v rozmezí několika hodin.
Mezi meteostanicí a čidlem probíhá bezdrátový přenos, proto je důležitá jejich vzdálenost mezi sebou. Vzdálenost čidel a meteostanice by se měla ideálně pohybovat kolem třiceti metrů. Domácí meteostanice může být v dnešní době součástí každého bydlení.
„U domácí meteostanice jistě oceníte funkce Comfort index a Předpověď počasí, které nabízí modely v cenovém rozmezí už od 800 korun. Nový ukazatel Comfort index z aktuální teploty a vlhkosti vypočítá a na displeji přehledně zobrazí, zda máte doma optimální prostředí. Předpověď počasí vám pomocí přehledných animací prozradí předpověď počasí pro nejbližší hodiny. Animace zobrazují předpověď pro jasno, oblačno, zataženo, deštivo a intenzivní déšť,“ vysvětluje produktový specialista Euronics, Zdeněk Pospíšil.

Pokud jste vášnivý amatérský meteorolog, pořiďte si jednu z profesionálních domácích stanic. Ty disponují navíc i větroměrem, který měří rychlost i směr větru a dešťoměrem či rosným bodem. Tyto senzory stačí, spolu s kombinovaným senzorem pro měření venkovní teploty a vlhkosti, nainstalovat na stojan za okno a všechna naměřená data jsou poté bezdrátově přenášena do hlavní jednotky. Odtud je pak můžete díky přiloženému softwaru stáhnout do počítače a můžete si zobrazovat naměřené hodnoty v grafech a sledovat jejich historii.

Meteorologická stanice Hyundai WS 2011 WIND
Také nemáte rádi nepříjemná překvapení, kdy to venku za oknem vypadá na vcelku přijatelné počasí a přitom mrzne a fouká, že byste klidně snesli i bundu navíc? S meteostanicí Hyundai WS 2011 WIND se Vám to už nestane, umí totiž ukázat i efektivní vnější teplotu. Jakmile ráno vstanete, nemusíte otevírat okno a zjišťovat, jaká je venku teplota. Stačí zhlédnout displej této meteostanice a hned budete mít o venkovní, ale i vnitřní teplotě jasno. Venkovní teplotu měří stanice díky externímu senzoru teploty, který je součástí balení. Dále nabízí funkce jako zobrazení tlaku, tendence a historie tlaku, max. a min. vnitřní či venkovní teploty a stejně tak i vlhkosti vzduchu, fáze měsíce, měření rychlosti větru apod. Zároveň disponuje funkcí předpovědi počasí s animací pro jasno, oblačno, zataženo, deštivo, přívalový déšť.


CENA V SÍTI KASA.CZ: 1699 Kč


Meteorologická stanice Hyundai WS 2244 W
Meteostanice jsou hezkým doplňkem, ale také praktickým dárkem. Tato menší, ale zároveň vkusná meteostanice zobrazuje přesný čas, vnitřní i venkovní teplotu a vlhkost vzduchu. Předpověď počasí graficky znázorní, jaké počasí máme v blízké budoucnosti očekávat.

CENA V SÍTI KASA.CZ: 799 Kč

Meteorologická stanice Hyundai WSC 2208 O
Meteostanice Hyundai WSC 2208 zobrazuje přesný čas, vnitřní i venkovní teplotu a vlhkost vzduchu. Ukazatel optimálního prostředí ukáže, jestli máte v místnosti příjemně a předpověď počasí graficky znázorní, jaké počasí máme v blízké budoucnosti očekávat. Na výběr je z několika barevných variant, které si můžete barevně sladit s vaším interiérem.

CENA V SÍTI KASA.CZ: 999 Kč
 
Meteorologická stanice Hyundai WS 1070
Vkusná meteorologická stanice, která se rychle stane praktickým doplňkem vaší kanceláře, pracovny nebo obývacího pokoje. Na modře podsvíceném LCD displeji jsou přehledně viditelné všechny potřebné údaje - vnitřní i venkovní teplota - tu je možné měřit až ze tří různých čidel. Příjemnou vlastností této meteostanice je i funkce budíku s možností přispání SNOOZE.

CENA V SÍTI KASA.CZ: 499 Kč
 
Meteorologická stanice Hyundai WS2020
Meteorologická stanice HYUNDAI WS2020 zaujme barevným LCD displejem, na kterém vždy rychle a přehledně najdete potřebné informace. Nabízí měření vnitřní teploty a vlhkosti v rozmezí -10°C až +50°C, respektive 20% až 90% vlhkosti vzduchu. Tendenci teploty lze sledovat na přehledném grafu. Velmi praktickou funkcí je i předpověď počasí pro nejbližší hodiny.  Spolu s budíkem s funkcí SNOOZE se tak rychle stane tato meteostanice Vaším užitečným společníkem pro každý den.

CENA V SÍTI EURONICS: 399 Kč