Jak odradit zloděje a ochránit vlastní, zpravidla velmi drahý majetek v podobě jízdního kola? Systém Protect6, který vznikl v České republice, se skládá ze známky s jedinečným QR kódem, který je propojen s bezplatnou aplikací. Známku si nalepíte na své kolo a pomocí aplikace pak dokončíte registraci. V registraci uvedete specifikace kola a kontakt na oprávněného majitele. Každý, kdo potom načte QR kód na tomto kole tak zjistí skutečného majitele.


 
Známka hlavně chrání kolo před zloději, ale také je propojena s mobilní aplikací, která funguje jako záruční list, manuál a elektronická servisní knížka. Veškeré servisní práce na vašem kole, včetně původního “záručáku“, si můžete zanášet online a pak se jimi prokazovat. Aplikace vás upozorňuje na pravidelné servisní intervaly, a může tak zabránit zbytečné závadě. Aplikace, přes kterou Protect6 ovládáte, je k dispozici zcela zdarma pro počítače, chytré telefony i tablety a je k dostání na AppStore nebo Google Play.

Stačí navštívit stránky www.protect6.cz nebo si aplikaci z elektronických obchodů stáhnout, zaregistrovat se a objednat si libovolný počet známek. Cena jedné známky, která ochrání kolo, je od 299 Kč.