Antibiotika, jeden z nejdůležitějších objevů medicíny, zachraňují již téměř 100 let miliony životů každý den. V posledních letech se ale předepisují zbytečně téměř na vše a jejich účinnost již není taková. Lidské tělo se stává imunním. Navíc s likvidací nakažených bakterií umírají i další bakterie, které jsou prospěšné pro fungování našeho organismu, zvláště pak pro střevní mikroflóru. Pokud to tedy jde, je lepší se jim vyhnout. Ale jak?
 

1) Prevence
Antibiotika se nejčastěji předepisují na léčbu respiračních onemocnění. Nejsnazším způsobem je chránit se před infekcí dýchacích cest a celkově zvyšovat imunitu. Základem je dostatek spánku, který je nezbytný k celkové regeneraci a to v délce 6-8 hodin denně. Aktivně se hýbat, otužovat se, pít dostatek bylinných čajů a obyčejné vody a střídmě se stravovat. Doporučuje se také každý den ráno na lačný žaludek sníst jednu švestičku umeboshi, která vyrovnává překyselení organismu a posiluje imunitu člověka.

 
2) Inhalace
 Působení horké páry se solnými minerály v kombinaci s éterickými oleji či bylinami jistě znáte už z dob našich babiček. „Horká pára pročistí horní dýchací dutiny a uleví ucpanému nosu. Hrozí však opaření. O mnoho účinnější je inhalační léčba, která působí i v okrajových částech dolních dýchacích cest a proniká až do nejmenších plicních alveol, kam se žádný sirup či vodní pára nedostanou,“ vysvětluje dětská lékařka MUDr. Katarína Šimovičová. Skvěle poslouží např. inhalátor Omron A3 Complete, který poskytuje aplikaci léků přímo do horních i dolních dýchacích cest a díky nastavitelnému rozprašovači lze zacílit přímo danou část dýchacích cest, která vyžaduje léčbu. Díky tomu dochází k rychlému a efektivnímu nástupu léčby a omezení vedlejších účinků léků. Inhalátor slouží také jako preventivní ochrana zabraňující propuknutí těžších stavů onemocnění a následné léčbě antibiotiky.
 

3) Zastavte se!
Pokud chceme být zdraví, musíme pochopit i podstatu nemocí. Nemoc není nepřítel, ale právě naopak! Ukazuje nám, že něco není s naším tělem v pořádku a měli bychom zastavit. Tělo si nejdříve říká o zpomalení nenápadně, proto každá nemoc začíná rýmou, pokašláváním, bolestí v krku či únavou. Leckdo však tyto signály přehlíží a pak nemoc udeří plnou silnou a my jsme k zastavení donuceni vlastně násilím. Ale když zalezete do postele, necháte se obskakovat a pár dní se skutečně odpočíváte, tělo se vyléčí. Nenechávejte to zajít tak daleko a snažte se odpočívat pravidelně.
 
 
4) Používejte antibiotika ze zahrádky
Antibiotika nemusí nutně znamenat jen léky předepsané lékařem, stačí se rozhlédnout po zahrádce. Například česnek je považován za nejsilnější přírodní antibiotikum, které pomáhá likvidovat viry a bakterie. Uleví při nachlazení, viróze, zánětech dýchacích cest i posiluje imunitu. Dále je tu lichořeřišnice, která má silné léčivé účinky a navíc je ohleduplná k tělu. Kromě použití při onemocnění dýchacích cest a pro posílení imunity pomáhá při zánětech močového měchýře a ledvin a je vhodná i pro těhotné a kojící. Na výběr jsou ale i další dary přírody jako borůvky, brusinky, řeřicha, šalvěj, tymián, echinacea či levandule, které můžete použít ve formě čajů, ale i třeba jako aromaterapii v kanceláři. Zvláště v moderní době plné open-space kanceláří a spousty smrkajících kolegů je vhodné nakapat olej na kapesníček a položit na topení. Léčivé látky se tak dostanou do ovzduší a nikdo jim neunikne.
 
 
5) Běžte do sauny!
Sauna jednoznačně povzbuzuje imunitu, otužuje organismus a přináší dokonalé fyzické i psychické uvolnění. Saunování se doporučuje provádět v saunách nad 70 °C pod dobu 10-15 minut v poloze vleže, kdy tělo odpočívá a je ohříváno v jedné teplotní vrstvě. Následný skok do ledové vody rozhodně neopomíjejte. Právě tímto zahříváním a ochlazováním se povzbuzuje krevní oběh a imunitu. Celý koloběh absolvujte ideálně třikrát, maximálně však pětkrát, častější opakování může naopak škodit.
 
 
Tip: Inhalátor OMRON A3 Complete léčí přesně tam, kde je třeba
Inhalátor OMRON A3 Complete nabízí jedinečnou technologii, kdy je možné vybrat ze tří stupňů rozprašování léčiva a nastavit tak velikost inhalovaných částic. Díky nastavení velikosti tak inhalované léčivo zasáhne přesně to místo v dýchacích cestách, kde je ho potřeba. Platí, že čím menší částice aerosolu, tím pronikne hlouběji do plic a obráceně.

První stupeň rozprašování s největšími částicemi pomáhá léčit onemocnění horních cest dýchacích, jako jsou rýma nebo zánět hrtanu. Další stupeň cílí na střední cesty dýchací. Třetí stupeň rozprašuje nejmenší částice, které proniknou hluboko do dolních cest dýchacích a do plic. Díky třístupňovému provozu se léčivé látky dostanou přesně tam, kde je jich potřeba. Nástup léčby je rychlý a efektivní. Samotný proces inhalace nevyžaduje žádnou spolupráci, stačí přirozeně dýchat. OMRON A3 Complete umožňuje aplikaci veškerých inhalačních lékových forem včetně Vincentky.
Najdete v lékárnách a zdravotnických prodejnách za doporučenou MOC 1 898,- Kč.
Více informací naleznete na stránkách www.inhalator.cz