Řezání skla, malování na smaltované hrnky, lití truhlíků z betonu a mnohé další kreativní činnosti si mohou všichni tvořiví nadšenci vyzkoušet v sobotu 27. května od 9.00 do 18.00 na DIY Festu v nedávno otevřené Továrně v Praze-Holešovicích. DIY Fest je součástí Trianglu, společné iniciativy tří kulturních míst v dolních Holešovicích – Továrny, Vnitroblocku a MINT marketu, které kromě lokality spojuje i fakt, že vznikly revitalizací opuštěných a zchátralých objektů.


DIY Fest Továrně návštěvníkům nabídne workshopy šití sešitů od Knihex, lití betonových truhlíků, tradiční recyklační dílnu od Já na tom dělám, řezání skla od SRNA, přednášku o domácnosti bez odpadu od loveyourhome.cz, vermikompostování, sváření cedulí, motorek a všeho možného, broušení nábytku, malování na smaltované hrnky Smaltum, workshop Kosmetika hrou a výrobu seed bomb od Prazelenina.
Akce je součástí druhého vydání Trianglu, události, která otevírá brány Továrny, Vnitroblocku a MINT marketu a poskytuje prostor pro setkání příznivců módy, designu, kreativity a tance. Továrnu zaplní DIY Fest, MINT market zve na trh s designem a několik workshopů, ve Vnitroblocku bude kromě stávající denně otevřené kavárny a concept storu s produkty převážně českých designérů přichystaný i doprovodný program v podání kapely Camões house band duo a taneční show. Osvěžení a občerstvení zajistí několik pop-up kuchyní a food trucků.
 
Registrační formulář na jednotlivé workshopy v rámci DIY Festu najdete zde: https://goo.gl/forms/GJ5DFqazoVbtbwEp2