, která pomáhá rodičům ochránit zoubky jejich dětí 
Na knižním trhu se objevila kniha „Proč vlk šišlal“, která udělá z čištění zoubků skvělou zábavu pro celou vaši rodinu. Kniha, která je již prodávána ve stomatologických ordinacích, je dětmi ve věku 4 až 8 let velmi dobře přijímána díky roztomilým pohádkovým příběhům, omalovánkám, hádankám či pexesu. Otevře jim zcela nový svět správné péče o zoubky a správné výživy, která předchází zubnímu kazu a nemocem dásní.
 
Ordinace českých zubních lékařů bohužel navštěvuje velmi mnoho dětí s nateklou tváří, které nevědí, že čistý zub nemůže onemocnět. Nemusí být mezi nimi i to vaše! Tuto dosud jedinečnou knihu napsala Doc. MUDr. Eva Kovaľová, PhD., která založila obor Dentální hygiena na Fakultě zdravotnických oborů v Prešově.  
 
Na prvních mléčných zubech velmi záleží, i když vypadnou a nahradí je nové. Opačný pohled je nebezpečný mýtus, bohužel rozšířený i v moderní civilizované společnosti. Mléčný chrup se kazí velmi rychle a bakterie zubního kazu se snadno dostávají přes mělký kořen dětského zubu až do okolních tkání, kde často způsobují závažný zánět a bolestivý otok. Bakteriální zánět v ústech má zhoubný vliv na celý dětský organizmus, zejména kupříkladu na srdeční sval. Málo známým faktem také je, že narušení a předčasná ztráta mléčného chrupu může velmi negativně ovlivnit zdravý vývoj druhých trvalých zubů vašeho dítěte!
 
Více na www.procvlksislal.cz.


Na 3 výherce čeká výhra, v podobě knihy 
Proč vlk šišlal?
Doc. MUDr. Eva Kovaľová, PhD.
 
Soutěžní otázka:

Co jsou mléčné zuby?

a) zkažené zuby
b) první zuby
c) druhé zuby
 
Heslo: KNIHA
 
Odpověď na soutěžní otázku pod heslem KNIHA pošlete na redakce@ona-vi.cz do 26. 3. 2018.

Soutěž ukončena
výherci: 

Z. Šoupalová, Pardubice
V. Novická, Praha 10
B. Altmanová, Mrákov