Intimní hygienu našich nejmenších bychom rozhodně neměli podceňovat, přestože je toto citlivé téma opředeno mnoha mýty, pověrami a babskými radami, které ne vždy fungují. Správná hygiena v raném dětství naučí dívky správným návykům a péči o vlastní tělo.
 

U holčiček může díky špatné hygieně dojít ke slepování až srůstu vnějších sliznic genitálií. Dochází k tomu v důsledku nepřítomnosti estrogenů, které se začnou vytvářet až okolo osmi let věku. Je nutné nebát se při mytí jemně oddálit stydké pysky a odstranit všechny nečistoty, včetně smegmatu. Smegma (bělavá mazlavá tekutina) se někdy lépe odstraní pomocí dětského olejíčku či speciálně vyvinutého mycího gelu pro intimní hygienu dívek již od tří let - GYNELLA Girl Intimate Wash.  V žádném případě nepoužívejte mýdla či parfémované přípravky.

Intimní hygiena mimo váš dohled


Je rozumné dohlížet na intimní hygienu vaší holčičky zhruba do šesti let, než sama pochopí, jak a co má dělat. S blížícími se prázdninami a pobyty u babiček je nutné bez zbytečných rozpaků upozornit na nutný dohled při mytí a koupání vaší malé slečny. Na intimní hygienu dětí by měli do určitého věku dohlížet i v předškolních zařízeních. Děti jsou tu však často vedeny k samostatnosti, což pak maminky doma snadno poznají na spodním prádle svých ratolestí. Dítě proto podporujeme v osvojení a zvládnutí těchto návyků hlavně doma.                                                         
Novinka - intimní mycí gel GYNELLA Girl Intimate Wash je speciálně vyvinutý pro dívky od 3 let věku do první menstruace. Má vyvážené pH poševního prostředí dívek, je šetrný k dívčí citlivé pokožce a chrání ji před vznikem infekcí. Extrakt ze šalvěje působí jako přírodní antiseptikum a poskytuje mikrobiální ochranu pokožky. Bisabolol a allantoin mají zklidňující a regenerační účinky. Stačí jen navlhčit pokožku, nanést gel v potřebném množství, jemně rozetřít a poté dobře opláchnout.
Gel je dermatologicky testovaný.
 
Intimní mycí gel GYNELLA Girl Intimate Wash koupíte za 162,- Kč v lékárnách nebo na e-shopu farmaceutické společnosti Heaton.

 

Více informací najdete na:  www.gynella.cz