Novinky

Přestaňme se přetěžovat.


Jak na správné nastavení vnitřního klidu radí Answear s Nevypusť duši

Overstimulaci, tedy přetížení informacemi a vnějšími podněty, může zažít každý z nás. Během jednoho pracovního dne obvykle dostáváme 50–80 upozornění, z nichž až 80 % je nepodstatných. Neustálá stimulace vyvolává pocity přepracování a zahlcení a může vést k prokrastinaci. Jaké jsou varovné signály a co dělat, když už přehlceni jste? To v projektu „Nebuďme lhostejní k tomu, co se skrývá uvnitř – Vnitřní klid“ radí módní e- shop Answear.cz a organizace Nevypusť duši.


Někdy je toho na nás příliš – e-maily se kupí, termíny se blíží a hluk kolem nás neustává. Do toho na nás vyskakují notifikace ze sociálních sítích, plakáty a billboardy na ulici nás přemlouvají k akci a lidé v našem okolí si vyžadují naši pozornost. Najednou se ocitneme v situaci, kdy se cítíme přehlceni a nevidíme východisko. Tento stav, se nazývá overstimulace, také přílišná stimulace či přehlcení. Jedná se o stav, kdy je naše mysl přetížena zpracováváním více vnějších podnětů, než je schopna unést. To může vést k horšímu soustředění, pocitu vyčerpání a negativnímu vlivu na naši spokojenost, produktivitu a celkový stav pohody.


Jak ale poznat, že jste přetíženi? Pozorujte na sobě varovné signály, možná máte nižší trpělivost a snadno se rozčílíte. Je pro vás obtížné ignorovat rušivé zvuky a intenzivní vůně. Nebo nemůžete udržet pozornost. V tento moment se zkuste na chvíli zastavit a uvědomit si, co vás přetěžuje. Zamyslete se nad tím, co by vám pomohlo na chvíli vypnout. Každý z nás relaxuje jinak, a je úplně na vás, jak si odpočinek nastavíte.

Pokud se v takové situaci ocitnete, najděte si klidné místo a oddechněte si. Vyzkoušejte dechová cvičení nebo uvolňující fyzickou aktivitu. Zkuste minutu skákat nahoru a dolů, obejděte budovu, podívejte se z okna a najděte 5 věcí, které vás zaujmou. Mozek si tím odpočine a zbystří. Pak se ale zamyslete i nad dlouhodobou prevencí, například si svůj den naplánujte tak, abyste měli dostatek prostoru na odpočinek a relaxaci; work-life balance je důležitým pojmem, nejen slovní hříčkou.

Více tipů, rad i triků, jak najít svůj vnitřní klid, najdete na stránce reknisiopomoc.answear.cz, kterou v nové kampani „Nebuďme lhostejní k tomu, co se skrývá uvnitř – Vnitřní klid“ vytvořil Answear.cz spolu s neziskovou organizací Nevypusť duši. Společně tak pokračují ve své vizi přispívání k veřejné diskusi o problematice duševního zdraví. Zatímco v první edici kampaně se zaměřili na zviditelnění nárůstů psychických obtíží v populaci i jejich nedostatečnou prevenci, nyní zákazníkům pomáhají k cestě za vnitřním klidem

O společnosti Answear.com:
Answear.com je jednou z nejrychleji rostoucích evropských e-commerce platforem v oblasti módy a životního stylu. Tento internetový obchod, který působí na 12 evropských trzích, udává tón nových nákupních standardů. Na Answear.com najdete více než 200 000 pečlivě vybraných produktů od více než 500 světových módních značek, jako např: Michael Kors, Swarovski, Victoria Beckham, Furla, Tory Burch, Polo Ralph Lauren, Calvin Klein. Nabízí také tematické limitované kolekce vlastní značky Answear.LAB určené ženám. Díky pečlivě vybranému sortimentu otevírá zákazníkům inspirativní svět originálních módních stylů a designových interiérových předmětů.

Nevypusť duši
Nevypusť duši je nezisková organizace, která se zabývá prevencí duševního zdraví ve školách mezi vyučujícími i širokou veřejností. Pravidelně pořádá workshopy, poskytuje praktické a ověřené informace a usiluje o to, aby se diskuse o duševním zdraví stala běžnou součástí moderního života, kde není ostudou říct si o pomoc.

ZJISTĚTE VÍCE NA NAŠEM WEBU REKNISIOPOMOC.CZ

PODÍVEJTE SE NA VIDEOSPOT

PODÍVEJTE SE NA EDUKAČNÍ VIDEO