Kreativní techniky

Obal z klacíků

Tento neobvyklý obal vás zcela jistě překvapí svým neotřelým designem. Možná stejně jako já, nevíte jak hezky zakomponovat květiny v plastových květináčích do zahrady. Není nic jednoduššího než si vytvořit proutěný obal, který perfektně zapadne do prostředí zahrady a nestane se rušivým elementem.
Foto: Radek Hensley, www.yesphoto.cz

Materiál
vrbové proutky
zahradnické nůžky
jutový provázek
na motýlka – silnější kancelářské desky, barevné laky na nehty, nůžky, černý lihový fix, malé štětce

Pro jednu stranu potřebujeme 17x proutků o délce 33 cm a 3x proutek o délce 17 cm.

Postup
• Základ tvoří konstrukce ze čtyř obdélníkových stran – horní delší proutek a 3 kratší poutky, které uvážeme pevně na uzel. Kratší proutky necháme přesahovat přes hlavní delší cca 1,5 cm, klademe je na hlavní proutek. Provázek pro splétání konstrukce na levém i pravém kratším proutku stříháme cca 2 m, tak abychom mohli pokračovat v uvazování dalších proutků a mohli tak jednoduše vytvářet patra.


• Druhý proutek uvážeme pod 1., pokládáme jej i uvazujeme nad kratší proužek (líc). Delší proutky proplétáme ve středu vždy naopak, tak aby se hezky střídala.

  

• Postup opakujeme, 17 delším proutkem 1. stranu ukončíme. Poslední proutek pevně uvážeme a konce zastřihneme.

• Postup opakujeme stejně i u dalších stran.

 

Sestavení
Vždy liché delší proutky zastřihneme u levého i pravého kratšího proutku. Vzniknou nám takové schody. Položíme první dvě strany do pravého úhlu a pevně pomocí provázku na začátku i na konci uvážeme. Stejně zastřihneme a uvážeme i ostatní strany.