Kreativní techniky

Podzimní inspirace

Když přijde podzim se svojí záplavou barev, touha po výzdobě domácnosti se probudí skoro v každém z nás. Toto období je nejbarevnější. Krásné odstíny od oranžové přes zelenou až k hnědé nemusí zůstat jen venku, ale můžete si je přinést také domů. Podzimní dekorace je možné si lehce vyrobit. Vhodný materiál najdete na zahrádce, na každé procházce parkem či lesem.
Foto: Shutterstock

 

Zkuste si letos také vyzdobit zahradu, okna nebo dům těmito podzimními dekoracemi. Jako podzimní dekorace na zahradě se často používají typické chryzantémy, hortenzie i populární vřesy.

Na zahradě najde své místo i dýně. Nechcete–li dýni složitě dlabat, použijte ji celou a ozdobte i přírodninami ze své zahrádky – listím, větvičkami šípku, lampiónky mochyně nebo květy jiřin.

 

Vyrobte jednoduchou, ale efektní dekoraci
Kromě vchodových dveří a interiéru si můžete vyzdobit třeba i nepoužívaný šuplík. Mezi nejoblíbenější královny zahrad patří růže a ty se staly hlavní květinou této aranže.

Jak na to?
Šuplík vyztužíme igelitem. Vložíme aranžerskou hmotu pro živé květy a postupně budeme zapichovat kytky, které najdeme na zahrádce nebo volně v přírodě natrháme.