Pletení a háčkování

Barevná taška s květy

Chystáte se do města na kávu s kamarádkou? Kytičková kabelka na nutné drobnosti vám nesmí chybět. Háčkované kytičky připomínají na první pohled krajku. I proto působí něžným a romantickým dojmem. Pastelové barvy v kombinaci s originálním květinovým motivem osvěží celkový outfit. Mezi trendy v pastelových barvách patří například meruňková, růžová či světle žlutá. Dodejte svému módnímu stylu jemnost.
Připraveno ve spolupráci s MEZ Crafts Czech Republic s.r.o., www.mezshop.cz.

Další návody na tašky, kabelky a pouzdra najdete ve Speciálu TAŠKY https://www.casopisyprovas.cz/ona-vi-special-tasky

Rozměry: 28 x 32 cm

Materiál: 2 klubka od každé barvy – žluta (00009), světle růžová (00015), světle modrá (00029), modrá (00033), meruňková (00016), smetanová (00003) Anchor Cotton ‘n’ Linen 50 g Art. Nr 4680004, háček č. 4, jehla

Vzory
I. květ ze 6 okvětními lístky:

  1. řada: magický kroužek – stočíme konec příze do kroužku a pevným okem spojíme do kruhu – 12 krátkých sloupků vpichujeme pod kroužek, začátek a konec spojíme pevným okem
  2. řada: 3 RO, nyní nahodíme oko na háček, vpíchneme háček do 1. kr. sl. nahodíme a protáhneme smyčku (smyčku natáhneme do výšky 3 řet. ok), nahodíme přízi a protáhneme 2 smyčkami, takto opakujeme smyčku celkem 9x, nakonec nahodíme přízí a protáhneme všemi oky na háčku (spojíme všechny smyčky), 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 2. kr. sl., vypracujeme 6 okvětních lístků, viz rozkres I.
    II. květ ze 3 okvětních lístků – 1. řada: stočíme konec příze do kroužku s pevným okem spojíme do kruhu – 12 krátkých sloupků vpichujeme pod kroužek, začátek a konec spojíme pevným okem
  3. řada: 3 RO, nyní nahodíme oko na háček, vpíchneme háček do 1. kr. sl. nahodíme a protáhneme smyčku (smyčku natáhneme do výšky 3 řet. ok), nahodíme přízi a protáhneme 2 smyčkami, takto opakujeme smyčku celkem 9x, nakonec nahodíme přízí a protáhneme všemi oky na háčku (spojíme všechny smyčky), 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek do 2. kr. sl., vypracujeme 3 okvětních lístků.

Rozkres k tisku

Nejprve uháčkujeme jednotlivé kytičky z 6ti okvětními lístky a 3 okvětními lístky. Celkem uháčkujeme 90 kytiček z 6 okvětních lístku (45 květů pro přední a 45 květů pro zadní díl) – 18 květin od každé barvy kromě smetanové a 12 květin ze 3 okvětními lístky (6 pro přední a 6 pro zadní díl) – 2 květy od modré, růžové, meruňkové a žluté, 4 květy ze světle modré. Květy vypracujeme podle rozkresu I, poloviční podle popisu II. Utáhneme přízi, utáhneme kouzelný prsten, příze zapošijeme a vytvarujeme okvětní lístky směrem ven. Kytičky si poskládáme podle rozkresu a sešijeme k sobě smetanovou přízí. Sešíváme zadními stehy k sobě kraje jednotlivých okvětních lístků. Máme díl 45 okvětních lístků, 6 polovičních pro zadní a 45 okvětních lístků a 6 polovičních pro přední díl.
Obvod předního díle obháčkujeme smetanovou přízí. Přízi navážeme na horní levé kytičce a vypracujeme řadu dlouhými sloupky. Začátek a konec spojíme pevným okem. Dále pokračujeme řadou krátkými sloupky pouze pro tři strany(boční strany a dno), pro postup do další řady vypracujeme řetízkové oko. Stejně vypracujeme i druhý díl. Díly sháčkujeme po 3 stranách krátkými sloupky.

Dokončení
Ucho – smetanovou přízí uháčkujeme 10 řetízkových ok, která spojíme pevným okem do kruhu.1 řetízkové oko pro postup do další řady a dále pracujeme ve spirálové řadě krátkými sloupky, začátek řady si poznačíme barevnou přízí. Ucho ukončíme v 65 kruhu. Díl přišijeme na boční strany.

Ona ví
Len je chladivý a proto příjemný k nošení i ve velmi teplých dnech. Lněnou přízi vyzkoušejte na pletené čí háčkované oblečení.

Další návody na tašky, kabelky a pouzdra najdete ve Speciálu TAŠKY https://www.casopisyprovas.cz/ona-vi-special-tasky V prodeji od 21.3.2024