Vyšívání

Inspirace, jak nosit klobouk

Jedním z nejpřekvapivějších trendů tohoto léta jsou oversized klobouky. Klobouk promění váš outfit a povýší ho o několik příček nahoru.
Připravila: Věra Brusnická
Foto: Marie Votavová
Modelka: Lucie

Rozměry výšivky: 23 x 13 cm

Materiál: bílý klobouk, vyšívací příze, bubínek na vyšívání, jehla na vyšívání, ostré nůžky, 2 x 20 cm bílý, šifón, zapalovač

Rozkres

Do bubínku na vyšívání si vložíme šifón a podle rozkresu vyšijeme motiv. Velké květy vyšíváme řetízkovým stehem, stehy klademe do spirály, okvětní lístky klademe do vějířku. Velké lístky – nejprve vyšijeme kroužkovým stehem obvod lístku, vnitřní část vyšijeme plným stehem. Fantazijní květy vyšíváme francouzským uzlíkem, uzlíky klademe hustě vedle sebe. Stonky lístků a květu vyšíváme stonkovým nebo zadním stehem.

Dokončení
Díl vyžehlíme a ustřihneme obvod vyšitého dílu. Zastřihneme asi 0,5 cm od jednotlivých motivů. Kraj seškvaříme a tak zabráníme látce v roztřepení. Vyšitý díl přišijeme předním stehem na klopu klobouku.

Tip
Tímto stylem – použitím průsvitného materiálu na výšivku, můžete využit pro aplikaci motivů na cokoliv – tričko, kabelku, bundu.