Novinky

Krása živých květů

I když zimní měsíce sezóně čerstvých květin moc nepřejí, rozhodně to neznamená, že by byl leden měsícem bez nich. Pro leden je příznačná bílá barva, která symbolizuje zimu a jejím ztělesněním mohou být třeba sněženky, čemeřice, pryskyřník i typické tulipány. Stačí být trochu kreativní a správně se zakoupenými květinami naložit.
Foto: Shutterstock

Kdo z nás už netrpělivě čeká jaro, tak klidně může sáhnout i po žlutých narciskách, které se objevují jako první znaky jara.

Pryskyřník asijský seženete v květinářství řezaný i v květináči. Ve váze vydrží dlouhou dobu, zvláště pokud ji umístíme do chladného prostředí.

Leden je doba zahájení prodeje řezaných tulipánů. Ty musíme přenášet domů poctivě zabalené, protože velké výkyvy teplot často způsobí rychlé odkvetení. Daří se jim v zimních zahradách, v chladnějších místnostech. Před umístěním nezapomeňte na seříznutí stonků, což zajistí dokonalý příjem živin. Vhodné je umístění bez přímého slunečního svitu, tulipány se nebudou ohýbat za sluncem a nedojde tak k rychlému odkvětu.

Hyacinty a narcisky se v tomto čase velmi často prodávají zasazené v květináčích. Při rozumné zálivce a nepříliš velkém teple nám v bytě vydrží vonět i déle než týden. Umístění na chladnější místo s teplotou do 15 °C dobu kvetení prodlouží. Po odkvetení necháme cibulky zatáhnout, nezaléváme, vyjmeme je z nádob a vysadíme do zahrádky, kde nám za rok přinesou znovu krásu květů.