Novinky

Krásnější na poslední chvíli: Zákroky, které vylepší váš vzhled (téměř) na počkání

Chcete vypadat skvěle na oslavu, večírek nebo třeba ples, ale zbývá už jen pár dní? Vůbec nevadí. Dnešní estetická medicína umí v podstatě zázraky na počkání. Pod jakými ošetřeními se skrývají?

SMAS Lifting
Když vás trápí vrásky nebo povislá pokožka, využijte sílu ultrazvuku. Procedur, které s ním pracují, je celá řada, ovšem nejmodernější je revoluční ošetření SMAS Lifting, které jako první v České republice nabízí klinika Mediestetik. Jeho zpevňující efekt je viditelný prakticky okamžitě. Další dva až tři měsíce se ještě vyvíjí a vydrží až dva roky.
Jde o jednu z nejnovějších neinvazivních metod liftingu pokožky obličeje i těla za použití mikro a makro koncentrovaného ultrazvukového vlnění. „Tato energie proniká hluboko do pokožky a zahřívá kožní a tukové tkáně. Zároveň zvyšuje produkci kolagenu a stimuluje kožní buňky, díky čemuž dochází k výraznému liftingovému efektu už po jediném ošetření,“ říká MUDr. Slezáková z kliniky Mediestetik. Pokožka je pevnější, pružnější a vypadá o poznání mladší a zdravější. Po ošetření není potřeba žádná rekonvalescence ani speciální režim. Ošetření je takřka bezbolestné a lze jej využít na každou oblast obličeje zvlášť (čili ošetřit jen povrchové struktury pleti nebo ty hluboké), a tedy vyřešit přesně ten problém, který klienta trápí.

Thermage
Je další variantou, jak zatočit s vráskami a povadlou pletí. Thermage je neinvazivní, radiofrekvenční lifting. Tato bezbolestná metoda pomáhá zpevňovat pokožku, což vede k viditelnému zlepšení vzhledu pleti. Thermage se obvykle provádí v lékařském zařízení a trvá 60 – 90 minut. Procedurou lze ošetřit jakoukoliv oblast – tělo, obličej i oční víčka bez nutnosti podstoupit chirurgický zákrok.
Ideální je na vrásky v očním okolí, tzv. Thermage očí. Proceduru lze stihnout během oběda a trvá přibližně 30 až 45 minut. Funguje jako neinvazivní hloubkový lifting a jde o jedinou metodu, která zvládne lifting očního okolí včetně pohyblivých očních víček. Během ošetření se používá ruční zařízení, které dodává radiofrekvenční energii do kůže kolem očních víček. Přístroj má specializovanou špičku, která je určena pro použití na jemnou pokožku kolem očí. Po zákroku není nutná rekonvalescence a výsledky jsou viditelné okamžitě. Během šesti měsíců navíc sílí, a to díky kolagenu.

Morpheus
Pod tímto názvem se skrývá super moderní přístroj pro nejúčinnější variantu mikrojehličkové radiofrekvence. Pomocí pozlacených mikrojehliček proniká do hlubších vrstev kůže, kde cíleně prohřívá tkáň, čímž dochází k okamžité stimulaci tvorby nových kolagenních vláken s výsledným liftingovým efektem. Dokonale tak vyplňuje mezeru mezi CO2 laserem, faceliftem a frakčním laserem s minimální invazivností, kratší dobou rekonvalescence a minimálním rizikem pozánětlivé hyperpigmentace.
„Radiofrekvenční proud také kontrolovaně prohřívá i horní vrstvu pokožky, v níž významně zvyšuje produkci kolagenu a elastinu. Výsledkem je zlepšení textury kůže a pórů, redukce jemných i hlubších vrásek, ošetření vpadlých jizev po akné, redukce epidermálních melaninových pigmentací a povrchových cévních lézí,“ dodává Slezáková.

Celkové omlazení obličeje
Slyšeli jste někdy o metodě „Full Face“? Je to jedna z technik, která se běžně používá k omlazení celého obličeje. Zahrnuje obličejové výplně na bázi kyseliny hyaluronové ke korekci nosu, čelisti, brady, rtů nebo kombinaci těchto zákroků. Jedná se o komplexní přístup, díky kterému dosáhnete přirozeného výsledku zkrášlení a harmonizaci obličeje.
„Aplikace zpravidla netrvá déle než hodinu a bezprostředně po ní se můžete hned zase vrátit do práce nebo společenského života,“ doplňuje Slezáková. Nezanechává totiž žádné stopy a není po ní třeba žádná rekonvalescence ani speciální režim. Efekt procedury je velmi přirozený a je patrný okamžitě po ošetření, několik týdnů pak ještě zesiluje.

Baby botox
Časy, kdy aplikace botulotoxinu zanechala strnule působící, nepřirozeně nehybné čelo a zmrzlou tvář bez výrazu, jsou pryč. Dnes požadavek přirozenosti převažuje nad touhou mít pleť hladkou jako batole. Výsledkem je takzvaný baby botox, kdy se účinná látka používá jako preventivní prostředek ke zpomalení stárnutí a vyladění dojmu, který obličej vytváří.
Baby botox také používá k vyhlazení jemných linek a vrásek menší množství účinné látky. Výsledkem je přirozeně omlazená tvář. Máte-li hluboké vrásky, nemusí možná splnit vaše očekávání, nicméně pokud se aplikuje technicky správně, může botox pomoci i k lehkému pozvednutí obočí, které podtrhne celkové omlazení obličeje.