Novinky

Nový online prostor pro děti – Tvořstor

V současném online světě se objevila zcela nová platforma online světa pro děti. Vznikl projekt Tvořstor „nekonečný prostor pro tvoření, který nás spojuje“ formou online kroužků. Zakladatelky Aneta Luňáková a Žaneta Zieglerová takto reagují na současnou covidovou situaci a to z pohledu dětí. V online výuce se estetické předměty upozadili, i když výtvarná činnost pomáhá dětem v seberozvoji a sebevyjádření. Projekt je založen na zážitkové terapii a pozitivní psychologii. V únoru se spustí online kroužky kresby, malování a anglického jazyka.

Propojit online tvoření s offlinem byla myšlenka Anety Luňákové, která si tuto možnost vyzkoušela při vedení dětských skupin u organizace Bátor tábor ČR. Oslovila Žanetu Zieglerovou, majitelku ateliéru ArteSvět, který v té době online kurzy nenabízel, a za dva měsíce byly vypsány tři online kroužky pro děti – Prokreslito, Barevná angličtina a Vybarvi se.

VYBARVI SE – Malováním objevujeme sami sebe, pro děti od 8 let
Cílem tohoto kroužku je nabídnout výtvarné aktivity s myšlenkovým přesahem a poskytnout tak příležitost ke smysluplně a kreativně strávenému volnému času. Hravě poznáváme sami sebe a zkoumáme vlastní možnosti v bezpečném prostoru. Příklady programu: koláž vysněného pokojíčku, malování na oblíbenou hudbu, výlety v čase a prostoru, virtuální návštěva galerie, tvorba obrazu ve stylu Arcimbolda, tvorba nového druhu zvířete, týdenní výzvy na „kroužkové nástěnce“.

PROKRESLITO – Kresbou objevujeme svět, pro děti od 13 let
V tomto kroužku se učí základy kresby, perspektiva, kompozice. Poznává se kresba figurativní i figurální – kreslí se zátiší a lidská postava. Aktivně budeme vytvářet vlastní skicář. Každou lekci bude provázet nějaká vizuální výzva – dostaneme se tak k práci s fotkou nebo okrajově k videím. Budeme přetvářet svůj oblíbený obraz (od nějakého umělce). Společným pozorováním tvarů nabereme inspiraci k vytváření vlastních robotů.

BAREVNÁ ANGLIČTINA – Tvořením si budujeme vztah k cizímu jazyku, pro děti od 8 let
Primárním cílem kroužku je vytvoření kladného vztahu k cizímu jazyku a jeho užívání. Tzn. že se spolu rozpovídáme, povíme si k čemu se nám takový jazyk hodí, a virtuálně navštívíme místa, kde ho můžeme využít. Rozšíříme si slovní zásobu, a budeme se v ní zdokonalovat tvořením. Vytvoříme si anglické pexeso, vybarvíme si anglické omalovánky, vlastnoručně navržené lektorkou Marii Kuželovou.

Ke každému kroužku je navržena postavička s tématickým artefaktem, návrh lektora kroužku Prokreslito Tomáše Sedláka, kterou děti získávají společně s krabicí plnou výtvarných potřeb. Každý kroužek má svůj unikátní obsah krabice.

Přihlášení na webové adrese www.artesvet.cz/tvorstor.

Videa unboxingu, představení lektorů a úvodní video Tvořstoru jsou k dispozici na youtube kanále https://www.youtube.com/results?search_query=tvo%C5%99stor
https://www.instagram.com/tvorstor/
https://www.facebook.com/tvorstor