Pletení a háčkování

Slavnostní vločky

Vánoční ozdoby jsou pro mnohé z nás znamením Štědrého dne. Hvězdičky, vločky k nim bez pochyb patří. Háčkování slabou přízí vyžaduje trochu trpělivosti, ale stojí za ten čas a úsilí k dosažení půvabných ozdob. Hvězdy jsou bezesporu symbolem svátků a nikdy jich není v interiéru dost, tak si je společně s námi zhotovte.
Foto: Shutterstock

Rozměr
průměr 10 cm

Materiál: bílá slabá příze, háček č. 2

Vzory
I. krajková hvězdička – háčkujeme podle rozkresu 1. – 5. řadu


II. krajková hvězda – háčkujeme podle rozkresu 1. – 4. řadu

Hvězdička I.: začneme na 4 řetízkových okách, která pevným okem spojíme do kruhu. Dále pokračujeme podle rozkresu I. Pro postup vypracujeme potřebný počet řetízkových ok podle rozkresu pro postup do další řady. Háčkujeme podle rozkresu I. 1. – 5. řadu.

Hvězdička II.: začneme na 5 řetízkových okách, která pevným okem spojíme do kruhu. Dále pokračujeme podle rozkresu II. Pro postup vypracujeme potřebný počet řetízkových ok podle rozkresu pro postup do další řady. Háčkujeme podle rozkresu II. 1. – 4. řadu.

Ona ví
Velikost vloček se může lišit podle použití různé síly příze. Při použití silnější příze bude vločka vypadat mohutněji, při zvolení slabé příze bude vločka působit elegantněji a drobněji.

Další náměty najdete v č. 6/23 https://www.casopisyprovas.cz/ona-vi-6/2024

Předplatné časopisu Ona ví https://www.casopisyprovas.cz/ona-vi-predplatne-vanoce