Novinky

Umělecká textilní tvorba nově v Brně!

Premiérově se na brněnském výstavišti od 22. do 24. dubna představí Mezinárodní textilní výstava PPM QUILT SHOW BRNO. Celkově se však jedná už o čtrnáctý ročník setkání příznivců textilních technik, zejména patchworku a quiltingu. Pro ty, kteří se chtějí přiučit nové dovednosti a obdivují práci quiltařek, jsou připravené praktické kurzy. Zájemci si na výstavišti mohou také zakoupit šicí stroje, látky a další nezbytnosti pro textilní tvorbu.

PPM QUILT SHOW BRNO ukáže přes 500 quiltů

Výstava je určená nejen pro kreativní duše. Na své si přijdou i obdivovatelé ručních prací. „Máme velkou radost, že se v pavilonu E představí přes pět set quiltů od téměř dvou set autorů z devatenácti zemí světa,“ uvedla ředitelka výstavy Gabriela Císařová. Mezi zastoupené země patří kromě České republiky také Dánsko, Francie, Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Slovensko či USA. „Na výstavišti tak vlastně vznikne velká obrazová galerie,“ podotkla mluvčí akce Markéta Kamenická.

PPM Brno Quilt Show je i příležitostí pro nákup všeho, co souvisí s šitím a textilními technikami. Z největších prodejců se budou prezentovat např. firmy STRIMA, HAIŠMAN, BROTHER nebo Látky Červený. Na jedné ploše najde zákazník všechny u nás dostupné značky šicích strojů, které může porovnat a vyzkoušet, pro nákup tak získá nejen slevu, ale i veškeré informace. Stejně tak může vybírat ze širokého sortimentu látek. Po dvouleté covidové přestávce mají návštěvníci jedinečnou příležitost reálného nakupování s odborným poradenstvím a konzultací i s okamžitým srovnáním různých typů šicí, vyšívací a žehlící techniky na jenom místě.

Kurzy potěší tvořivé návštěvníky

Pro ty, kteří obdivují práci quiltařek, a chtějí se přiučit nové dovednosti, jsou připravené praktické kurzy od evropských odborníků. „Velký zájem je například o kurz Quiltování s pravítky na běžném šicím stroji od Němky Heike Rosenbaum. Protože se jeho kapacita velmi rychle naplnila, museli jsme přidávat další termín,“ řekla Kamenická.

PPM QUILT SHOW BRNO je v pátek 22. dubna otevřená od 12 do 19 hodin, v sobotu
23. dubna od 9 do 18 hodin a v neděli 24. dubna od 9 hodin do 16.30. Jednodenní vstupné stojí 190 korun, za třídenní permanentku zaplatí lidé 370 korun. Další informace najdou zájemci na webu www.bvv.cz/ppmbrno.