Kreativní techniky

V barvách podzimu

Podzim je právě ta část roku, která se těší přehlídkou barev. Hřejivá hnědá, výrazná oranžová či zelená. Nejlepším způsobem na vytvoření pravé atmosféry pro podzimní večery a útulný rodinný krb jsou jednoznačně dekorace. Podzim se pomalinku hlásí o svoji přízeň, tak proč si nevytvořit vhodnými doplňky hřejivou oázu.

Foto: Shutterstock

 

Vpusťte si domů barvy i přírodu, ta k podzimu neodmyslitelně patří stejně jako teplá káva, svetr, jablka, dýně, kaštany, šípky a nejrůznější dekorace. Výzdoba z těchto plodů působí vždy přirozeně a navodí útulnou atmosféru. Stačí je jen s citem naaranžovat.

Klasickými barvami podzimu je oranžová, okrová, bordó, odstíny zelené. Třeba jen barva vás může inspirovat k vlastní tvorbě. Materiálu dost seženete na každé procházce, ale kdybyste neměli čas, nabízíme pár tipů.

Syté červené šípky podzimní atmosféru přímo vyzařují. Je skvělý na čaj nebo marmeládu. Nezapomeňte si pár větviček schovat na vytvoření dekorací nebo aspoň věnečku, protože romantické duše věneček z šípku rozhodně potěší.

 

Jablka jsou ideální a pro dekorace nejjednodušší. Stačí barevná jablíčka umístit na mísu a místnost bude hned veselejší. Pokud si k tomu připravíte jablečný koláč, okamžitě na vás dýchne hřejivá atmosféra podzimu. (pokud by se ti hodilo, použij malou fotku jablečného koláče z receptů)

Podzimní aranže na verandě zkrášlí váš rodinný dům. Zapomeňte na kupovanou výzdobu. Domov a příroda poskytuje dostatek vlastního materiálu, který domovu bude slušet. Čerpejte z krásy lesa v období, kdy naposledy před zimou nabídne svoje plody.

 

Pokud se vám nechce ven, můžete si podzimní náladu vyčarovat i v teple svého domova. Skvěle se vyjímají na stole i u schodů na chodbě. Pamatujte, že čím větší dýni máte, tím více místa potřebujete, jen tak dýně skvěle vynikne.

 

Nebojte si kousek podzimní nádhery vzít domů a udělat si dekorace z přírodnin. Využijte i šišky, které na procházkách v lese jistě potkáte. Jsou sice tradičně spíše pro Vánoce, ale pro podzim se dobře hodí také. Krásně se aranžují a přidávají další rozměr a texturu.

Nasbírejte si barevné listy, větvičky jeřabin nebo trochu ptačího zobu. Můžete přidat i čerstvé květy ze zahrádky – jiřiny, chryzantémy a další podzimní plody. Práce s nimi je jednoduchá a barevné dekorace máte v okamžiku na světě.