Novinky

Vyberte si šaty, které podtrhnou, ženskost a skryjí nedokonalosti!

Jednodílný kus dámského oblečení s různě dlouhými rukávy, jindy jen na ramínkách či úplně bez nich. Šaty patří mezi top kousky, vyskytující se v šatníku téměř každé ženy. Není se čemu divit, když se opakovaně objevují v každém stylu a každé módní éře. Již v dobách dávno minulých byly jediným přijatelným outfitem, a tak se jejich podoba upravovala, až dosáhla dnešní dokonalosti.

Zní to tak snadně, přitom vybrat správně padnoucí šaty, které zdůrazní přednosti a zamaskují lehké nedokonalosti, není zdaleka tak snadné. Poznejte pár jednoduchých pravidel, správně určete typ vaší postavy a z výběru těch pravých šatů se stane zábava.

Výběr šatů podle typu postavy

Předností může být „vosí pas“, ale problémovou partií jsou třeba širší boky. Milujete šaty, ale bojíte se výběru, pokud řešíte silnější stehna. Myslíte si, že se k vysportované postavě šaty v žádném případě nehodí. Pojďme společně s odbornicí na módní trendy Márií Padovou za factcool.cz probrat možnosti a vyvrátit mýty.

Šaty s áčkovou sukní

Tento druh šatů, u niž začíná áčková sukně v pase a délkou sahají těsně ke kolenům, je vhodný pro typ postavy nazývající se hruška. Tedy má-li žena široké boky a silnější stehna, naopak drobná ramena a hubený pas. Zaujměte vrškem a odveďte tak pozornost od spodní části.

Šaty volného střihu

Pro typ tzv. „klučičí/sportovní“ postavy jsou vhodné šaty volného střihu s výraznějšími pásky. Nemusíte se stydět nosit volánky, krajky a další ozdobné prvky. „Důležité je nebát se výraznějších ozdob a dalších doplňků, které podpoří ženskost.“ radí Padová.

Dlouhé maxi šaty

Nejen, že se bavíme o hitu sezóny, ale splývavá látka vykouzlí líbivou postavu a zakryje malé bříško či silnější stehna. Dalším benefitem těchto šatů je, že se v nich budete cítit maximálně pohodlně.

Midi šaty

Pokud je pro vaši postavu typické, že neoplývá výraznými boky, ale naopak vrchní část těla je objemnější, sáhněte po midi šatech. Máte krásné štíhlé nohy a chcete je ukázat světu? Naberte u nás inspiraci! „Při výběru midi šatů, když oplýváte větším poprsím, se vyhněte různým ozdobám a volánům v oblasti hrudníku.“ upozorňuje odbornice na módní trendy za factcool.cz, Mária Padová.

Krátké mini šaty

Krátké nohy volají po krátkých šatech. V tomto případě je ideální, aby jejich délka sahala nad kolena a nejlépe s projmutím těsně pod prsy. Tělo opticky prodlouží výstřih do V, svisle usazené knoflíky či svislé pruhy.

Okouzlující dress code pro jakoukoliv příležitost

Neméně důležitým faktorem při výběru šatů je, pro jakou příležitost je potřebujete obléct. Pokud se jedná o šaty na běžné nošení do školy nebo do práce, máte při výběru hodně volnou ruku. I tak ale dbejte na eleganci.

Další volnočasovou aktivitou, kde můžete většinou vybírat podle svých preferencí a nemusíte se příliš vázat pravidly, jsou festivaly, narozeninová párty, rodinná setkání či jiná neformální oslava.„Při těchto událostech se nemusíte bát popustit uzdu fantazii a vybrat si extravagantnější šaty, ať už se bavíme o střihu nebo motivu.“ radí Mária Padová, módní odbornice za factcool.cz.

Dostali jste pozvánku na svatbu, výročí či pracovní setkání? Zvolte dostatečně vkusné koktejlové šaty pod kolena.

Třeba i pracovní pohovor vyžaduje určitou míru elegance. Mária Padová radí: „Pokud jdete na pohovor, ale o firmě nemáte podrobné informace, zkuste kouknout na jejich webové stránky a zjistit si něco víc. Záleží také, o jakou pozici se ucházíte. Když si ani potom nebudete vědět rady, vsaďte na jistotu a zvolte šaty jednoduchého střihu bez výrazných ozdob, potisků či výstřihů“.

Vyrážíte s partnerem do divadla, ale nejste si jistá, jakou róbu zvolit? O tom, jaké šaty si vyberete, rozhoduje typ divadla či představení. Do menších divadel nebo na komediální kusy stačí decentní koktejlky v tlumených barvách.

Jestli se ale chystáte do Národního divadla či do Státní opery, měla byste zvolit velkou večerní toaletu. Také zde se vyhýbejte přehnanému zdobení a křiklavým barvám.

Působivý outfit pro každou příležitost naleznete na www.factcool.cz.