Novinky

Zažehlovací korálky: Co všechno jsme z nich vyrobili?

Na jarní prázdniny jsme se rozhodli vyjet s dětmi do hor. Počasí nám nepřálo a místo toho, abychom byli venku na lyžích, seděli jsme celý den v chalupě. Když jsem hledala ve skříni něco, čím bych mohla děti zabavit, narazila jsem na bednu s korálky. Dcera si vzpomněla, že je zná ze školky a jedná se o zažehlovací korálky, které se poskládají na speciální podložku a po zažehlení máte krásné figurky nebo obrázky. Vyzkoušeli jsme je spolu a měli jsme s dětmi na celé odpoledne o zábavu postaráno.

Z inspirativní knížky jsme zjistili, že kromě figurek je možné vyrobit spoustu dalších věcí, například krásné motýlí zápichy, se kterými budou květiny vypadat skvěle, i když zrovna nepokvetou.

A protože nám to bylo málo, vyrobili jsme rovnou celou vázu květin. Zabralo nám to s našimi dětmi několik hodin, ale z výsledku byla nadšená celá rodina.

Potom nás napadlo vyrobit to, co jsme tak dlouho nemohli nikde sehnat – zápichy do naší zeleninové zahrádky. Zápichy zřetelně označují, jakou zeleninu co máme kde zasazenou a můžeme i v klidu zalévat! Korálky jsou voděodolné a mrazuvzdorné!

Zde jsou některé jednoduché vzory.

Samozřejmě můžete i vymyslet vzor dle vaší představy. V nabídce je spoustu podložek, které už mají tvar nebo jsou čtvercové, kulaté a podobně, a proto na ně můžete položit vlastní vzor.

Všechno co jsme potřebovali vědět, jsme našli na webových stránkách, www.kreativni-hracky.com