Kreativní techniky

Album v retro stylu

Kolekce fotografií v pěkném obalu vám bude připomínat hezké chvíle, které jste prožili, a uchová vzpomínky, které vám už nikdo nevezme.
Připravila: Romana Benešová

Foto: Radek Hensley

Materiál
kroužkové fotoalbum nebo blok v provedení NATUR o velikosti cca 20 x 20 cm
akrylové barvy – bílá, černá, červená a tyrkysová, zlatá kontura
dekorační razítka (na trhu je opravdu velké množství motivů…)
vlnitá lepenka
papír v přírodní barvě
čtvrtka
červená šňůra
nůžky
lepidlo
malý kousek kuchyňské houbičky

Kroužkový blok pomalujeme po obvodu tyrkysovou akrylovou barvou. Na kousek kuchyňské houbičky naneseme malé množství akrylové barvy – bílé, pak černé, namočíme razítko a fotoalbum potiskáme razítky (můžeme také použít razítkovací barvy, tímto způsobem však máme zajištěn stejný odstín barev). Dozdobíme pomocí zlaté kontury a necháme uschnout.


Z vlnité lepenky vytrhneme nepravidelný tvar a nalepíme na fotoalbum. Plochým štětcem vytvoříme akrylovými barvami – bílou, tyrkysovou a červenou – nepravidelné tahy. Podobným způsobem zpracujeme i zadní část fotoalba, jen jsme zde nepoužili razítka.


Ze čtvrtky si vystřihneme 2x větší a 2x menší srdíčko a polepíme je papírem v přírodní barvě. Srdíčka odekorujeme červenou a černou akrylovou barvou a dozdobíme zlatou konturou. Po zaschnutí slepíme srdíčka dohromady.


Z vlnité lepenky vyrobíme překlápěcí část tak, že ji vlepíme na okraj zadní části fotoalba. Pomalujeme sušším plochým štětcem dlouhými tahy tyrkysovou a bílou barvou tak, aby nám lepenka částečně prosvítala. Po zaschnutí nalepíme slepená papírová srdíčka. Ze čtvrtky a papírů vyrobíme minibloček, pomalujeme ho červenou akrylovou barvou a vlepíme na přední část. Nalepíme klíček. Ozdobíme mašličkou. Album převážeme červenou šňůrou, která je v zadní části napevno přichycená.
Vnitřek fotoalba dozdobíme jednoduchými tahy štětcem a pomocí razítek.