Pletení a háčkování

Hra s citrusy

Dejte sbohem nudnému oděvu a osvěžte skříň dcery či vnučky oblečením s motivem citronů. Výrazné barvy mají navíc na naše vědomí pozitivní vliv, tak neváhejte.

Foto: Marie Votavová

Malá modelka: Viktorka

 

Materiál

  • 50 g od každé barvy – zelená, žlutá, bílá, světle oranžová, výrazná oranžová
  • háček č. 3
  • světle zelený zip 16 cm
  • světle žlutý zip 16 cm

 

Základní vzor

I. háčkování v kruhu

Aplikace na oblečení – pomeranč

Konec výrazné oranžové příze stočíme nadvakrát do kroužku a spojíme pevným okem. Pro postup do další řady uháčkujeme 3 řetízková oka, 15 dlouhých sloupků vpichujeme pod dvojitý kroužek příze. Pevným okem spojíme začátek a konec. Konec příze utáhneme. Nyní navážeme oranžovou přízí a pokračujeme podle vzoru I. Důležitým krokem je dlouhý sloupek z výrazné příze, který vpichujeme pod dl. sl. předešlé řady, to nám vytvoří mírně vystupující sloupek. Střídáme barevné příze podle rozkresu, křížíme je v rubu, tak nevznikne v díle otvor. Aplikaci pomeranče přišijeme na oblečení.

Vtipné doplňky

Stejné motivy můžete použit i na doplňky, které se vždycky hodí a peněženku přeci musí vlastnit každá malá princezna.

 

Peněženka – citrón

Díl háčkujeme stejně jako pomeranč. Použijeme bílou a žlutou přízi. Rubový díl háčkujeme podle vzoru I (viz pomeranč) pouze žlutou přízí. Lícový a rubový díl položíme na sebe a polovinu obvodu sešijeme. Do druhé poloviny vsadíme zip a přišijeme.

Malá peněženka – limetka

Díl háčkujeme stejně jako pomeranč (vzor I). Použijeme zelenou a žlutou přízi. Díl v polovině přeložíme, vsadíme zip a přišijeme.

 

Materiál Hra citrusů je ze Speciálu háčkování – https://www.casopisyknihy.cz/Ona-vi-special-Hackovani-d358.htm